Město pro rodiny s dětmi

logoMPSV m sm

Podpořeno z MPSV - soutěž Obec přátelská rodině/seniorům 2020

Ve Slavičíně najdete kvalitní školy a máte kam jít s dětmi

Slavičín nabízí výborné podmínky pro rodiny s dětmi. Když pomineme čistou a malebnou krajinu Bílých Karpat, která je pro zdravý vztah k přírodě velmi důležitá, může se Slavičín opřít o kvalitní školská zařízení pro děti už od dvou let. Ne, nemáme tu jesle, ale jejich funkci supluje Rodinné a mateřské centrum či soukromá školka Elánek. Rodiče tříletých dětí si pak můžou vybrat, do které ze čtyř budov školky své dítě dají. Obvykle vybírají podle bydliště, protože mateřské školy jsou jak ve dvou největších sídlištích Malé Pole a Vlára, tak i v místních částech Nevšová a Hrádek. Spojeny do jednoho organizačního celku nabízejí nepřetržitý provoz i o letních prázdninách.

Neméně zajímavá je nabídka škol. Základní školy ve Slavičíně máme dvě, opět na Malém Poli a na Vláře. Navíc se město může pyšnit i nabídkou školy pro žáky se speciálními potřebami, v Hrádku totiž léta funguje ZŠ praktická a speciální. A co přechod na střední školu? Ze Slavičína nemusíte vytáhnout paty. Váš potomek může navštěvovat Gymnázium Jana Pivečky a Střední odbornou školu Slavičín, která nabízí široké spektrum oborů.

Ale co s volným časem dětí? I na to jsme ve Slavičíně připraveni. Oblíbeným cílem školáků jsou kroužky na Domu dětí a mládeže. Dále jsou tu nízkoprahová zařízení KamPak? a R-Ego, která nabízejí přátelský přístup a bezpečné prostředí. Město je také plné dětských hřišť. Dobře je dětem v Zámeckém parku, kde se můžou hrát na hřišti v příjemném a zdravém prostředí plném zeleně a třeba zahlédnout i veverku, také se můžou projít k rybníkům nebo na Panskou louku. Každé sídliště pak nabízí jedno centrální velké hřiště a více menších s různými herními prvky. Na Malém Poli je velmi oblíbené hřiště Hopsinky, umístěné mezi školkou a školou. V roce 2020 také bylo otevřeno na tomto sídlišti dopravní hřiště Dopraváček a pro teenagery workoutové hřiště. Na Vláře je pak vedle školky dřevěné hřiště s lanovkou a u rybníka pak skatepark.

Ač se to nezdá možné, míst pro volnočasové aktivity najdete ve Slavičíně víc. Kromě již zmíněných rybníků nebo Zámeckého parku musíme připomenout také cyklostezku z centra města do Hrádku, kde se nachází i malé dětské hřiště. Dále Pivečkův lesopark s malým jezírkem a umělou zříceninou, či Hájenky nebo Šabatec, odkud je krásný výhled do celého kraje. Také máme v Zámeckém parku areál letního kina nebo městské koupaliště, což jsou oblíbené cíle rodin s dětmi v létě. A navíc ve městě najdete skvělou zmrzlinu!load