Zahrada DDM prošla celkovou rekonstrukcí v přírodním stylu

zahrada ddm

Domek s ohništěm a posezením, bylinková zahrádka s trvalkami či živý plot z rostoucích keřůVšechny tyto prvky, navíc propojené chodníčky k přírodní učebně, přibyly na zahradu Domu dětí a mládeže Slavičín.  

Léta nevyužívaná plocha, kde dříve býval zarostlý antukový kurt, prošel v poslední době velkou proměnou a dnes se na místě kurtu nacházejí právě přírodní prvky, které by měly zaujmout menší i větší děti navštěvující kroužky na DDM. S celkovou revitalizací město začalo už vloni, přičemž letos na podzim hlásíme hotovo.  

Zahrada bude sloužit především k venkovní výuce - do zrenovovaného prostoru s domečkem a ohništěm tak budou chodit malí alchymisté, kuchtíci, přírodovědci, chovatelé, modeláři či rybáři. Součástí nového vybavení je tak posezení okolo ohniště, venkovní pergola, infopanely, kompostéry, záhony a také servisní dřevěný přístřešek. Rekonstrukce zahrady za „Domečkem“ vyšla na částku přesahující 400 tisíc korun s tím, že na ni město získalo dotaci ze SFŽP ve výši 308 tisíc korun. 

Dodavatelem celé rekonstrukce jsou Služby města Slavičín, s.r.o. vlastněné přímo městem. 

Ze stejného dotačního titulu se renovace dočká také zahrada MŠ Malé Pole, zde budou práce zahájeny až na jaře příštího roku. 


Vytvořeno 20.10.2020 18:29:32 | přečteno 624x | pfeiferovaj
load